Sektörel ekipmanlarda ve imalat konusunda birbirinden deneyimli konusunda profesyonel, teknik personelimizle bu hizmetleri 7/ 24 kesintisiz sunmaktayız.

YERALTI KONVEYÖR SİSTEMLERİ

Yeraltı ve yerüstü madenciliğinin olmazsa olmaz elemanı olan konveyör sistemlerinin her türlü imalat, bakım ve kurulum işi teknik alt yapısı modern tekniklerle donatılmış yurtdışı partnerlerimizle desteklenerek hizmetinize sunulur.

yeraltikonveyörstech
monoraydizelkul32ikarse

YERALTI DİZEL MONARAY KÜLİKAR

Lokomotifin elektrik donanımı, ısı, yağ seviyesi ve basıncı, lokomotif hızı gibi makinenin tüm parametrelerinin operatör kabinlerinden takip edilmesine ve sistemdeki hatalarda operatörün uyarılmasına imkan tanımaktadır. Kabinlere aktarılan tüm bilgileri hafıza kartına kaydedilerek servis ve bakım sırasında geçmişe yönelik inceleme olanağı sunmaktayız.

KÖMÜR KESME MAKİNELERİ

Yeraltına mekanize ayaklarda aynada kömür kesme işlemi yapar. Çift tamburlu olarak çalışır.Bir kesimde aynada 80 cm alanı keserek ayak içi konveyörüne buradanda aktarma konveyörü vasıtası ile ana ihraç bandına kömürün dökülmesini sağlar.

thumbnail_kömür kesme makınaları resmi
galariacvsd2234

GALERİ AÇMA MAKİNELERİ

Yer altı madenleri ve tünellerde kullanılmak üzere, farklı kayaç tipleri ve galeri kesitleri için değişken boyut ve ağırlıklarda galeri açma makineleri üretmekteyiz. Birçok maden projesinde Galeri Açma Makinesi üretimimiz devam etmektedir.

LONGWALL (UZUN AYAK) MEKANİZASYON SİSTEMLERİ

Firmamız yer altı üretimlerinde kullanılan long wall (uzun ayak) mekanizasyon sistemleri üzerine uzmanlaşmış bir teknik alt yapıya sahiptir.
Mekanizasyon sistemi ile ( longwall) üretim yapan işletmelerde , kullanılan ekipmanlar yüksek tonajlı olduğu için nakliyat ekipmanları da özel olmalıdır. Bu nedenle yüksek tonajlı ekipmanları taşımak için sonsuz halat sistemi ile çalışan hidrolik vinçler kullanılmaktadır.

Geçtiğimiz süre zarfında 8 adet imalatını yaptığımız bu ekipmanlar, yer altı işletmelerinde malzeme naklini yapmanın en modern ve en ekonomik şeklidir. Ayrıca maden işletmelerinde uygulanan koruma sınıfı ve ATEX mevzuatına uygun üretim yapabilmekteyiz.

longwall2314